Een interview met Bertie Habets en Simone Kantelberg
Op 3 en 4 september 2026 is het weer zo ver. Een geweldig team van (Toons) Toppers beklimt dan – te voet en met de fiets – de Mont Ventoux in het zuiden van Frankrijk om geld in te zamelen voor het KWF en het Toon Hermans Huis Weert. Het voorbereiden van dit grote jaarlijkse evenement, dat georganiseerd wordt door stichting Groot Verzet tegen Kanker, zou niet mogelijk zijn zonder een prachtig team van trainers en begeleiders, die hier kennis, tijd en vooral veel liefde insteken. Recentelijk heeft het THHW twee nieuwe wandeltrainers mogen verwelkomen. In dit artikel maken we kennis met hen.

Bertie heeft als ZZP’er een eigen bedrijf, Bertie Habets Trainingen, waar zij met veel plezier trainingen geeft op het gebied van beweging. Denk hierbij aan Nordic Walking, een duurtraining waar met behulp van wandelstokken (poles) ook het bovenlichaam getraind wordt en aan Critical Alignment (CA), een les die veel lijkt op yoga, waarin vastzittende lichaamsstructuren door middel van beweging worden doorbroken en iemand weer vrij, zonder spanning, kan bewegen. “Doordat ik de opleiding Fysiotherapie heb gedaan, heb ik veel inzicht gekregen in het belang van beweging. Vanuit dat oogpunt is mijn passie voor bewegen ontstaan,” vertelt Bertie enthousiast.
Bertie was al bekend met Toons Toppers. Zo heeft ze al eens eerder iemand gesponsord die meeliep. “Het heeft me altijd erg leuk geleken om zelf mee te lopen, maar ik had niet direct het idee om mee te trainen. Ik had het eigenlijk al druk genoeg.” Gelukkig heeft Jan van Riet, de secretaris van het THHW, haar uiteindelijk weten over te halen. “Het is een hartstikke leuke groep mensen en je werkt echt naar een doel toe. Toen ik de opdracht aannam, dacht ik: ja, ik kan dat wel; ik kom wel boven,” zegt ze lachend. De trainingen vinden om de week plaats op donderdagavond en duren anderhalf uur. Het draait hierbij voornamelijk om krachttraining, zoals squatten, het verlengen van de kuitspieren en heuveltrainingen.
“Ik ben zelf ook mee aan het trainen en probeer ook mijn conditie nog iets te verbeteren. De Mont Ventoux is toch een aparte berg, de uitdaging is de lengte, het weer, en toch de saaiheid soms van bepaalde stukken.”
De wandeltrainingen geeft Bertie niet alleen. Dit doet ze samen met Simone Kantelberg, met wie ze al eens eerder aan een mooie klus heeft gewerkt voor de gemeente Nederweert om deelnemers te stimuleren meer te gaan bewegen aan de hand van een stappenteller. “Simone heeft mij destijds zó goed geholpen dat ik dacht, díe moeten we hebben!”

Na haar opleiding als beweegleidster, kreeg Simone de mogelijkheid om wandeltrainer te worden voor atletiekvereniging Leudal, wat ze vele jaren met plezier heeft gedaan. Berties telefoontje met de vraag of ze interesse had om wandeltrainer te worden voor Toons Toppers kwam voor Simone op het juiste moment. “Ik had behoefte aan een nieuwe uitdaging, die dacht ik hierin te kunnen vinden. Het wandelen, nieuwe mensen ontmoeten en samen met Bertie iets ondernemen sprak me aan.” Dat ze op deze manier ook iets bij kan dragen aan de Toon Hermans Huizen vindt Simone ook fijn. Hierover zegt ze: “Inmiddels is mij duidelijk geworden hoeveel vrijwilligers hier met hart en ziel bij betrokken zijn. Het is een prettige en liefdevolle omgeving.”
Bij de trainingen draait het volgens Simone niet alleen maar om kracht- en conditietraining. Ze vindt het ook belangrijk dat er aandacht wordt besteed aan een prettige sfeer in de groep en dat er ruimte is voor ontmoeting. Er is aandacht voor ieder individu en het streven is om iedereen op zijn of haar eigen manier en tempo te kunnen laten bewegen.
Het beklimmen van een berg vergt niet alleen fysieke kracht volgens Simone: “De beklimming is ook een mentale uitdaging. Tijdens het lopen komen er mooie gesprekken op gang; met ons als begeleiders, maar ook tussen de deelnemers onderling. Zo kunnen we elkaar helpen en indien nodig beschikken Bertie en ik over een goed gevulde rugzak aan kennis en ervaringen die we met ons meedragen en in kunnen zetten waar nodig.”
Simone kijkt erg uit naar de beklimming en heeft het volste vertrouwen in alle deelnemers. Voor hen heeft ze nog een afsluitende boodschap: “Alle toppers wens ik een gedenkwaardige en inspirerende tocht, en vooral niet vergeten om te genieten onderweg! We gaan er samen voor en het gaat ons lukken”!
Dit jaar gaat een team van 19 Toppers de uitdaging aan en inmiddels hebben zij al ruim €20.000,- ingezameld voor Groot Verzet Tegen Kanker! Wil jij ook graag doneren? Dat kan hier.

